Ohita navigaatio
Tunnuskuva

Keitä me olemme

Tältä sivulta löydät Lastentarhanopettajaliiton:

  • Toimiston henkilökunnan yhteystietoineen
  • Hallituksen jäsenet sähköpostiosoitteineen
  • Valtuuston jäsenet sähköpostiosoitteineen
  • Lastentarhanopettajayhdistysten puheenjohtajat sähköpostiosoitteineen

Toimisto

Anitta Pakanen

Puheenjohtaja +358405408633 anitta.pakanen@lastentarha.fi

Harri Myllynen

Järjestöpäällikkö +358505506254 harri.myllynen@lastentarha.fi

Rille Repo

Toimituspäällikkö, tiedottaja +358405273205 rille.repo@lastentarha.fi

Jaana Lahdenperä-Laine

Viestintäsihteeri +358503202922 jaana.lahdenpera-laine@lastentarha.fi

Mia Kadenius

Kirjanpitäjä +358207489747 mia.kadenius@oaj.fi

Ulla Vana

Toimistosihteeri +358207489681 ulla.vana@oaj.fi

Hallituksen varsinaiset jäsenet

Anitta Pakanen

Puheenjohtaja +358405408633 anitta.pakanen@lastentarha.fi

Asko Parkkinen

Varapuheenjohtaja +358405199308 asko.parkkinen@jkl.fi

Merja Winter

hallituksen jäsen merja.t.winter@hel.fi

Salla Sutinen

jäsen salla.m.sutinen@gmail.com

Sari Sirniö

jäsen sari.sirnio@mbnet.fi

Minna Salminen

jäsen minna.salminen@rauma.fi

Eija Kamppuri

jäsen eijakamppuri@gmail.com

Sari Laitinen

jäsen sari.laitinen@kotka.fi

Sanna Satosaari

jäsen sannasatosaari@hotmail.com

Kirsti Turska

jäsen kirsti.turska@edukemi.fi

Maarit Marjusaari

jäsen maarit.marjusaari@gmail.com

Susanna Haapsamo

jäsen susanna.haapsamo@ouka.fi

Mirja Lyytinen

jäsen mirja.lyytinen@iisalmi.fi

Christel Sandell

jäsen christelsandell@yahoo.se

Valtuuston varsinaiset jäsenet

Jerkka Laakkonen

Helsingin vaalipiiri jlaakko5@gmail.com

Anna Laakkonen

Helsingin vp laakkonen.anna.maria@gmail.com

Liisa Lattu

Helsingin vp liisalattu@hotmail.com

Mervi Piirainen

Helsingin vp mervi.piirainen@hotmail.fi

Ari-Jukka Luhtavaara

Helsingin vp aj.luhtavaara@gmail.com

Hanna Iso-Kuortti

Espoon ja Vantaan vp hannaik@hotmail.com

Merja Laitinen

Espoon ja Vantaan vp laitime57@gmail.com

Sanna Tilli

Espoon ja Vantaan vp sannat80@hotmail.com

Maria Ilveskivi-Hentilä

Espoon ja Vantaan vp minttu.ilveskivi@gmail.com

Kati Sadinmäki

Muun Uudenmaan vp kati.sadinmaki@kolumbus.fi

Riitta-Kaisa Kosonen

Muun Uudenmaan vp riitta-kaisa.kosonen@sipoo.fi

Hanna Viitaniemi-Levola

Muun Uudenmaan vp hanna.viitaniemi-levola@lohja.fi

Riikka Vuorinen

Satakunnan ja Varsinais-Suomen vp riikka.vuorinen@turku.fi

Sari Nyberg-Tuominen

Satakunnan ja Varsinais-Suomen vp nybergtuominensari@gmail.com

Ritva-Liisa Pihlainen

Satakunnan ja Varsinais-Suomen vp pihlarit@gmail.com

Johanna Mannström

Satakunnan ja Varsinais-Suomen vp johanna.mannstrom@gmail.com

Hanna Saarinen

Satakunnan ja Varsinais-Suomen vp hanna.saarinen28@gmail.com

Anne Liimola

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp anne.liimola@gmail.com

Inka Kosonen

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp inka.kosonen@pirkkala.fi

Johanna Juurikorpi

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp johanna.juurikorpi@gmail.com

Mari Parikka-Nihti

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp mari.parikkanihti@gmail.com

Niina Tapiola

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp niina.tapiola@oajnokia.fi

Eeva Uskali

Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan vp eevaus@gmail.com

Tuija Tasa

Keski-Suomen ja Päijät-Hämeen vp tuijatasa@hotmail.com

Laura Tarvonen

Keski-Suomen ja Päijät-Hämeen vp lauratarvonen@yahoo.com

Annika Rekonen

Keski-Suomen ja Päijät-Hämeen vp annika.rekonen@aanekoski.fi

Anna Roikonen

Keski-Suomen ja Päijät-Hämeen vp anna.roikonen@jkl.fi

Meri Tuunanen

Etelä-Karjalan, Etelä-Savon ja Kymenlaakson vp meri.tuunanen@gmail.com

Nina Jussi-Pekka

Etelä-Karjalan, Etelä-Savon ja Kymenlaakson vp nina.jussi-pekka@hotmail.com

Tellervo Kinnunen

Etelä-Karjalan, Etelä-Savon ja Kymenlaakson vp tellervo.kinnunen@kouvola.fi

Heidi Pakarinen

Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon vp heidi.pakarinen@jns.fi

Hannele Marttila

Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon vp hannele.marttila@telemail.fi

Urpu-Maarit Bruun

Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon vp urpumaarit.bruun@gmail.com

Minna Herttua-Niemi

Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan vp minna.herttua-niemi@vaasa.fi

Mirkka Peltokangas

Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan vp mirkka.peltokangas@kokkola.fi

Monika Koivumäki

Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan vp monika.koivumaki@vaasa.fi

Tarja Mankinen

Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan vp tarja.mankinen@ouka.fi

Annukka Hulkkonen

Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan vp annu.hulkkonen@gmail.com

Ulla-Maria

Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan vp ulla-maria.bergman@ouka.fi

Eija Alatarvas

Kainuun ja Pohjois-Pohjanmaan vp eija.alatarvas@ouka.fi

Tanja Rantala

Lapin vp tanja.rantala@pp1.inet.fi

Samuli Ranta

Lapin vp samuli.a.ranta@gmail.com

Susanne Wickström

Ruotsinkielinen vp suswickstrom@gmail.com

Johanna Karlsson

Ruotsinkielinen vp sajoka@hotmail.com

Marina Loo

Ruotsinkielinen vp marina.loo@korsholm.fi

Lastentarhanopettajayhdistykset ja puheenjohtajat

Barnträdgårdslärarföreningen Nordia

Christel Sandell christelsandell@yahoo.se

Botnia Barnträdgårdslärare

Marina Loo marina.loo@korsholm.fi

Espoon Seudun Lastentarhanopettajat

Merja Laitinen laitime57@gmail.com

Forssan Lastentarhanopettajat

Riikka Rautio riikka.rautio@forssa.fi

Helsingin Lastentarhanopettajat

Anna Laakkonen laakkonen.anna.maria@gmail.com

Hämeenlinnan Lastentarhanopettajat

Saila Mathlin s.mathlin@hotmail.com

Kajaanin Lastentarhanopettajat

Marja-Riitta Komulainen marja-riitta.komulainen@kajaani.fi

Keski-Pohjanmaan Lastentarhanopettajat

Maarit Marjusaari maarit.marjusaari@kokkola.fi

Keski-Suomen Lastentarhanopettajat

Anna-Leena Roikonen roikonen.annaleena@gmail.com

Kouvolan Lastentarhanopettajat

Riia Koivisto riia.koivisto@gmail.com

Kymenlaakson Lastentarhanopettajat

Minna Sundholm minna.sundholm@kotka.fi

Lahden Lastentarhanopettajat

Laura Tarvonen lauratarvonen@yahoo.com

Lapin Lastentarhanopettajat

Marko Bohm marko.bohm@rovaniemi.fi

Lapuan Lastentarhanopettajat

Anu Latvala anuvirpilatvala@wippies.fi

Mikkelin Lastentarhanopettajat

Nina Jussi-Pekka nina.jussi-pekka@hotmail.com

Pohjois-Hämeen Lastentarhanopettajat

Minna Saijonkivi minna.saijonkivi@luukku.com

Porvoon Seudun Lastentarhanopettajat

Päivi Koistinen-Karppinen paivi.kokarppinen@gmail.com

Raaseporin Lastentarhanopettajat

Taru Hyttinen tarutarkku@gmail.com

Salon Lastentarhanopettajat

Sarianne Alenius sarianne.alenius@hotmail.fi

Savonlinnan Lastentarhanopettajat

Teija Luukkainen teijaluukkainen@gmail.com

Svenska Barnträdgårdslärarföreningen

Johanna Karlsson sajoka@hotmail.com

Sydvästra Finlands Barnträdgårdslärare

Monica Wikström moni.wikstrom@gmail.com

Turun Seudun Lastentarhanopettajat

Ritva-Liisa Pihlainen ritva-liisa.pihlainen@turku.fi

Vaasan Seudun Lastentarhanopettajat

Mari Hovila mari.hovila@vaasa.fi

Valkeakosken Lastentarhanopettajat

vpj Hanna Eloranta-Eskelinen hanna.eloranta-eskelinen@valkeakoski.fi

Vantaan Lastentarhanopettajat

Salla Sutinen salla.m.sutinen@gmail.com

Ålands Barnträdgårdslärare

Annett Jansson annett.jansson@aland.net

LTOL:n pedagogiset yhdistykset ja puheenjohtajat

Suomen varhaiskasvatuksen erityisopettajat SVEOT ry

Noora Heiskanen nooraheis@gmail.com

Sairaaloiden lastentarhanopettajat - SAILA ry

Marja Rantanen marja.j.rantanen@pshp.fi

OAJ:n MAKSUTTOMAT PALVELUNUMEROT

Palvelussuhde

puh 0800 418 402

Oikeusturva

puh 0800 418 403

Jäsenasiat

puh 0800 418 401