Valtuustot

Lastentarhanopettajaliiton valtuusto 2018-2022

Helsingin vaalipiiri
Laakkonen Jerkka 
Saario Anna
Lattu Liisa
Winter Merja  
Piirainen Mervi 

varajäsenet
Luhtavaara Ari-Jukka       
Viitanen Kaisa
Ropponen Markus
Ahola Reija              

Espoon ja Vantaan vaalipiiri
Iso-Kuortti Hanna                                
Sutinen Salla
Laitinen Merja
Tilli Sanna                                                                                                                             

varajäsenet
Ilveskivi-Hentilä Maria
Attila Susanna                                                                                
Ojala Camilla 
Ojanperä Riitta
Lehtinen Helena                                                     

Muu Uusimaa     
Sadinmäki Kati 
Kosonen Riitta-Kaisa                                 
Viitaniemi-Levola Hanna                       

varajäsenet
Leivo Raili     
Virta Virve   
Koistinen-Karppinen Päivi        

Varsinais-Suomen ja Satakunnan vaalipiiri                                                                   
Salminen Minna
Vuorinen Riikka                                           
Nyberg-Tuominen Sari
Pihlainen Ritva-Liisa   
Mannström Johanna                                  

varajäsenet
Saarinen Hanna   
Alenius Sarianne   
Rytöhonka Klaus
Assila Anne
Uhmavaara Tuija        
Suominen Liisa     

Pirkanmaan ja Kanta-Hämeen vaalipiiri
Kamppuri Eija    
Liimola Anne
Kosonen Inka                      
Juurikorpi Johanna 
Parikka-Nihti Mari
Tapiola Niina                  

varajäsenet
Uskali Eeva                                
Mäkilä-Laine Johanna
Katajamäki Minna
Lokkila Ritva
Ramstadius Marjo
Haapala Riitta                           
Silius Tuija              

Keski-Suomen ja Päijät-Hämeen vaalipiiri                                                                    
Parkkinen Asko              
Tasa Tuija          
Satosaari Sanna
Tarvonen Laura                                  

varajäsenet
Rekonen Katri    
Roikonen Anna     
Marola Josefiina       
Lange-Härkönen Sini                                                                                                            

Kymenlaakson, Etelä-Karjalan ja Etelä-Savon vaalipiiri
Tuunanen Meri     
Laitinen Sari                              
Jussi-Pekka Nina       

varajäsenet
Kinnunen Tellervo                          
Sarén Teija-Rita (Satakunnan ja Varsinais-Suomen VP:stä)                            
Kytösaho Pia (Satakunnan ja Varsinais-Suomen VP:stä)

Pohjois-Karjalan ja Pohjois-Savon vaalipiiri (sisältäen Heinäveden)
Pakarinen Heidi              
Marttila Hannele
Bruun Urpu-Maarit                           

varajäsenet
Parkkinen Peppina
Hellman Mari (Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan VP:stä)       

Etelä-Pohjanmaan, Keski-Pohjanmaan ja Pohjanmaan vaalipiiri
Herttua-Niemi Minna
Peltokangas Mirkka
Koivumäki Monika                       

varajäsenet
Isotalo Tarja
Niku-Parttimaa Pirkko
Pitkänen Suvi 

Pohjois-Pohjanmaan ja Kainuun vaalipiiri
Haapsamo Susanna                           
Mankinen Tarja              
Hulkkonen Ulla                     
Bergman Ulla-Maria          

varajäsenet            
Alatarvas Eija                      
Saijonkivi Minna (Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan VP:stä) 
Koivuniemi Katja (Kanta-Hämeen ja Pirkanmaan VP:stä)                                  

Lapin vaalipiiri
Rantala Tanja      
Ranta Samuli   

varajäsenet
Filpus Teija
Nykänen Satu                                  
Rajatalo Kaisa                                                                                                                 

LTOL:n ruotsinkieliset yhdistykset
Wickström Susanne                        
Karlsson Johanna 
Loo Marina    

varajäsenet
Leander-Nygård Siw                      
Monthén-Kettunen Bodil
Nieminen Kati

oaj/tulostusnakyma